oldradio.pl katalog starej radiotechniki
 
 
Karta katalogowa nr 716
liczba wyświetleń: 11641
Producent: Diora
Model: Lutnia
Rodzaj sprzętu: Radioodbiornik
Klasyfikacja: stacjonarny z gramofonem
Zakresy: D,S,K,U
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1972
Zasilanie: sieć, zmienny
Elementy aktywne: tranzystory
AC180/181,tranzystory 10
Opis:

Według opisu w "Radioamatorze" (RA-9/73, str. 220) - odbiornik tranzystorowy domowy z gramofonem G-270. Układ elektryczny jednakowy dla Donatina/Lutnia/Lira.


Z ulotki reklamowej:
Lutnia jest nowoczesnym popularnym odbiornikiem radiowym z gramofonem i składa się z dwóch segmentów, które można łączyć w jedną całość nakładając odbiornik na gramofon, lub zainstalować oddzielnie - np. we wnękach mebli segmentowych.
Prosty układ elektryczny wykonany na tranzystorach krzemowych odznacza się niezawodną pracą i małym poborem mocy z sieci. Odbiornik wyposażony jest w wewnętrzną antenę ferrytową, płynną regulację barwy dźwięku i dodatkowe gniazda umożliwiające podłączenie anten zewnętrznych AM i FM, uziemienia, gramofonu i magnetofonu. Obudowa odbiornika może być wykonana z tworzyw sztucznych lub drewna pokrytego okleiną ze szlachetnych gatunków drzew.
Estetyczny wygląd, nowoczesna sylwetka i wymienione walory użytkowe odbiornika Lutnia sprawiają, że może on służyć do wyposażenia każdego nowoczesnego mieszkania.
Na życzenie odbiorcy wytwórca może dostarczyć odbiornik Lutnia z zakresem UKF od 87,5-100 MHz, dokonać zmiany układu graficznego skali i napięć zasilających transformatora sieciowego.

Inne materiały:

(1) 2012-10-31, Daro76, Lutnia

(2) 2012-10-31, Daro76, Lutnia

(3) autor nieznany, Z ulotki reklamowej

(4) autor nieznany, Lutnia