oldradio.pl katalog starej radiotechniki
 
 
Karta katalogowa nr 536
liczba wyświetleń: 6880
Producent: Diora
Model: Eliza TP 321
Rodzaj sprzętu: Radioodbiornik
Klasyfikacja: przenośny mono
Zakresy: D,S,K,U
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1973
Zasilanie: sieć lub baterie
Wymiary: 280x160x70, ok. 2kG
Elementy aktywne: tranzystory
AC180/181, tranzystory 9 + 2 w zasilaczu
Opis:

Z ulotki reklamowej:
Eliza jest tanim, nowoczesnym, przenośnym odbiornikiem, przystosowanym do odbioru stacji radiofonicznych o emisji AM i FM. Prosty układ elektryczny na tranzystorach krzemowych zapewnia niezawodną pracę odbiornika i mały pobór prądu ze źródła zasilania. Dwie anteny - ferrytowa dla fal długich i średnich, teleskopowa dla fal krótkich i UKF gwarantują dobry odbiór na wszystkich zakresach. Wbudowany wewnątrz odbiornika zasilacz sieciowy umożliwia użytkowanie go jako podręcznego odbiornika domowego, zasilanego bezpośrednio z sieci.
Estetyczny wygląd, nowoczesna obudowa z tworzyw udaroodpornych oraz walory użytkowe odbiornika Eliza czynią go przydatnym w podróży, na wycieczce, plaży, campingu i w domu.
Na życzenie odbiorcy wytwórca może dostarczyć odbiornik Eliza z zakresem UKF od 87,5-100 MHz, dokonać zmiany układu graficznego skali i napięć zasilających transformatora sieciowego.

Zasilanie bateryjne 6V (4 ogniwa R14) lub z sieci prądu przemiennego (jest wbudowany zasilacz sieciowy). Moc wyjściowa 700 mW przy zasilaniu sieciowym i 500mW przy bateryjnym. Na bocznej ściance gniazdo słuchawkowe oraz do zapisu na magnetofon. Przełącznik zakresów Isostat. Skokowa regulacja barwy tonu na jednym z przycisków. Wyłącznik zasilania zintegrowany z potencjometrem. Do odbioru UKF i krótkich antena teleskopowa.

Układ elektryczny identyczny, jak Justyna, Estrella.

Inne materiały:

(1) 2003-07-18, Wojciech Pysz, Eliza TP 321

(2) 2003-07-18, Wojciech Pysz, Eliza TP 321

(3) autor nieznany, Z ulotki reklamowej