Niewielki odbiornik domowy w plastikowej obudowie z możliwością użycia jako przenośny. Zasilany dwoma bateriami płaskimi. Na ściance czołowej przełącznik zakresów na przełącznikach Isostat i pokrętło strojenia zamocowane na osi kondensatora zmiennego KPOM-450. Na prawym boku pokrętło siły głosu, na lewym boku gniazdo antenowe i słuchawkowe.
Montaż techniką druku. Główna płyta drukowana umieszczona jest tuż pod górną ścianką odbiornika. W pobliżu podstawy zamocowana jest długa, 20-centymetrowa antena ferrytowa a przy niej mała płytka drukowana z kondensatorami i trymerami obwodów wejściowych.
Wszystkie tranzystory produkcji krajowej. Wzmacniacz mocy w układzie przeciwsobnym na dwóch tranzystorach TG-55 z dwoma transformatorami. Przedwzmacniacz m.cz. na dwóch tranzystorach TG-2. W stopniach w.cz. tranzystory TG-37, TG-38, TG-39 i TG-40.
Ciekawym elementem odbiornika jest bęben na osi potencjometru, zastosowany prawdopodobnie w celu zwiększenia jego bezwładności, a zarazem komfortu regulacji siły głosu.
Źródłem zasilania są dwie baterie płaskie 4,5V, umieszczone w kieszeni ze sprężynką na wewnętrznej powierzchni tylnej ścianki. W celu wymiany baterii trzeba tylną ściankę odkręcić. Nie jest to uciążliwe, bo ścianka przykręcana jest za pomocą wkrętów z dużymi, plastikowymi łbami-pokrętłami. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość rozłączenia tylnej ścianki od reszty odbiornika bez lutowania.
Schemat i opis w RA-1966/10 str.237 i 238.