Pierwszy odbiornik Diory z mocnym wzmacniaczem m.cz. na lampie EL84. Rok wcześniej taką lampę zastosowały zakłady ZRK w swoich modelach Bolero, Tatry i samochodowy Żerań. Montaż na druku. Głośniki umieszczone z przodu, nad skalą, pod kątem 30°. Według opisu z 1960 r. otwory w bocznych ściankach służyły do "dobrego rozpraszania tonów wysokich i polepszenia charakterystyki promieniowania bocznego". Według oględzin - otwory w bocznych ściankach z metalowymi kratkami zaślepione są od wewnątrz sklejką na większości swojej powierzchni. Jedynie w górnym rogu od strony frontu, jest niewielka powierzchnia mogąca pełnić rolę rozprowadzenia tonów.
Obrotowa antena ferrytowa. Aby mogła się obracać, w płytce z głośnikami jest frezowana szczelina. Ten sam układ elektryczny występował w odbiorniku z gramofonem Koncert i późniejsza Sonata.
Był to również pierwszy odbiornik Diory z głowicą UKF na lampie ECC85. Początkowo produkowano wersję z zakresem UKF 87,5-100 MHz, ponieważ taki zakres miał obowiązywać w Polsce.
Schemat i opis w RA-1/60/s.22 dotyczy początkowych modeli w których stosowano EF89 i EM80. Cena w 1961 r. - 2100 zł.