Domowy odbiornik popularny, unowocześnienie modelu Jubilata. Więcej informacji można znaleźć na karcie Ślązaka, z którego wzięto układ elektryczny (taki sam miały Giewont i Narew).
Charakterystyczne cechy, to potencjometry suwakowe, wyłącznik sieciowy na oddzielnym przycisku na lewo od potencjometrów, przełącznik zakresów z kolejnością klawiszy U-D-S-K (dodatkowo równoczesne wciśnięcie U-D to gramofon), tylna ścianka z płyty pilśniowej z gniazdami antenowymi i gniazdem DIM gramofon/magnetofon. Odwrócona została kolejność rozmieszczenia stacji na skali; po lewej stronie są częstotliwości wyższe a po prawej niższe.
Wszystkie elementy elektroniczne umieszczone na płytce drukowanej, przymocowanej trwale do ściany czołowej. Przy demontażu odbiornika całość wysuwa się do przodu. Transformator sieciowy i żarówka oświetlenia skali są umieszczony na wprost płytce, antena ferrytowa umocowana do plastikowego modułu gniazd antenowych. Plomba gwarancyjna z plasteliny znalazła się na konopnym sznurku, łączącym ramkę płyty drukowanej z obudową.
W układzie elektrycznym zastosowano układy scalone: UL1402P w obudowie typu CE74 i UL1211. Spotyka się też tranzystory 2xBF195, 2xBF194 w metalowych kubkach. Na falach Kr pasma 31, 41 i 49 m, UKF OIRT 66,6-73MHz. Produkowany do połowy lat 80. XX w.
Nazwę Beskid nosił też odbiornik produkowany przez Diorę w końcu lat 50. XX w. Była to wersja eksportowa Promyka: Beskid 6173,